Yaza Kadar Neler Yapabilirsiniz?

Yaza Kadar Neler Yapabilirsiniz?

Yaza Kadar Neler Yapabilirsiniz?

Hepimizin ortak amacı: “Yaza kadar”. “Yaza kadar fazlalıklarımdan kurtulmam lazım”, “Yaza kadar zayıflamam lazım”, “Yaza kadar kaslarımı belirginleştirmem lazım”, “Yaza kadar güzel bir görünüm elde etmem lazım” ve daha nicesi…

Bu yazıyı okumakta olan herkesin, ben de dahil olmak üzere hepimizin “yaza kadar” büyük ya da küçük birçok hedefi var. Hal böyle olunca gerek Facebook sayfama, gerek web-siteme, gerekse maillerime gelen sorularda da “yaza kadar” ibaresi eksik olmuyor. Bu hafta size “yaza kadar” neler yapabileceğinizden ve neler yapamayacağınızdan bahsedeceğim. Fitness ve vücut geliştirmede tecrübeli olanlar bilgilerini tazeleyecek, amatör olanlar ise gerçeklerle tanışacaklar. Yazının sonunda da size anlattığım tek şey değişmez gerçekler olacak.

Kışın borcu ilkbaharda bitmez!

Çarpıcı bir gerçekle başlayacağım. Eğer tüm bir kışı beslenme ve antrenman adına düzen ve disiplinden uzak geçirdiyseniz her şeye şu anda başlayarak “yaza kadar” istediğiniz vücuda ulaşamazsınız, burada anlaşalım. Aylarca beslenmenize dikkat etmediyseniz, aylarca spor salonuna gitmemek için bahaneler bulduysanız, aylarca uykusuz kalıp gecenizle gündüzünüzü birleştirdiyseniz üzgünüm ama kısa bir sürede hedeflerinize ulaşmanız mümkün olmayacak. Bir dakika, “kısa süre” mi dedim? Dilim sürçmüş olacak çünkü bu sporda “kısa süre” diye bir şey yok, yıllardır boşuna “sabır sporu” denmiyor.

Yukarıda söylediklerimden çalışmalarınızı bırakmanız gerektiği anlamı asla çıkmasın. 3 ay kısa bir süre değil. 3 ayda gerçek bir düzen ve disiplinle birlikte çok güzel sonuçlar alırsınız, çevrenizden “Vay neler oldu sana böyle” benzeri yorumlar da duyarsınız fakat genelde beklenildiği gibi dergilerde boy gösteren modellerden olamazsınız. “Kim bu kadar kısa sürede böyle sonuç bekliyor ki?” dediğinizi duyar gibiyim fakat beni bu yazıyı yazmak zorunda bırakacak kadar çok sayıda mucizevi dönüşüm bekleyen var.

İmrenilen vücutların sırrı ne?

“Plaj vücudu” kışın yapılır. Bu gerçek değişmez. Yazın sahilde, havuzda, koşuda veya herhangi bir yerde görüp imrendiğiniz kim varsa istisnasız olarak kış dönemini boş geçirmemiştir. Bulk yapıyorsa bulk planını ve devamında gireceği definisyon dönemini çok önceden planlayıp, tüm hazırlıklarını ona göre yapmıştır. Aslına bakacak olursanız yazın havlu arkasına saklanmak zorunda kalanlarla göğsünü gere gere yürüyenleri kış döneminde yaptıkları şeyler ayırır. Özetle: “Ne ekerseniz onu biçersiniz”

Önümüzdeki 3 ayda vücudunuz için neler yapabilirsiniz?

Yazımın başında da söylediğim gibi, gerçek bir düzen ve disiplin içerisinde olduktan sonra 3 ay kısa bir süre değil.

          Neler mi yapabilirsiniz?

  • Yağ oranınızı düşürebilirsiniz
  • Kaslarınızı belirginleştirebilirsiniz
  • Belinizi inceltebilirsiniz
  • Six-pack çıkartabilirsiniz (Gereken hazırlığı kış döneminden yapmaya başladıysanız!)

Ve son olarak:

“Tüm kış bunun için çalıştım” diyorsanız Instagram fotoğraflarınız için kullanabileceğiniz programları araştırmaya şimdiden başlayabilirsiniz!

Güçlü kalın,

Hazırlayan: Berkay Türkkan

yazar olmak

gymbatforum

YORUMLAR

WORDPRESS: 0