Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmanın Yolları

Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmanın Yolları

Son günlerde giderek artan kilo sorunları, en başta sağlıksız beslenmenin buna ek olarak da hareketsizliğin sonucunda ortaya çıkmaktadır. Özellikle göbek kısmında oluşan karın yağları, insanları diğer bölgelerden çok daha fazla rahatsız etmekte, bu durum da “karın bölgesindeki yağlardan nasıl kurtulurum” sorusu akla gelmektedir. Bu soru ışığında birçok araştırma yapıp piyasadaki sayısız para tuzağına düşen kişiler genellikle sonuç alamamaktadır çünkü işin gerçeği şudur:


“Karın bölgesindeki yağlar yalnızca o bölge odaklı verilemez”.

Genel olarak vücudun yapısı gereği bir tek bölgeden ya da organdan zayıflamak imkansızdır. Bölgesel zayıflama ya satılacak ürünün reklamını yapmak için ortaya çıkarılan bir uydurma ya da bölgesel sıkılaşma hareketlerinin arttırıldığı bir egzersiz programının popüler hale gelmesinden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden bölgesel zayıflama diye bir durumdan söz etmek mümkün değildir. Yalnızca, bölgesel sıkılaşma vardır. Bu sıkılaşma ya da bel çevresinin incelmesi diye adlandırılan olayda düzenli ve sağlıklı beslenme ile ya da düzenli yapılan spor ya da egzersiz programlarıyla mümkün olmaktadır. Hiçbir zaman tek başına düzenli beslenme ya da düzenli spor tam anlamıyla etki gösteremez. İdeal kilo ve daha sağlıklı bir yaşam süreci için iki faktörün de bir arada bulunması gereklidir.

Karın bölgesindeki yağlar özetle hareketsizlik, yanlış ve aşırı beslenme gibi sebeplerden kaynaklandığından, hareket ederek ve sağlıklı besinleri, kişinin ihtiyaç duyduğu miktarlarda tüketerek bunlardan kurtulmak mümkündür. Yağ yakmak vücudun işleyişi içinde olmazsa olmaz en doğal işlevlerinden birisidir. Karın bölgesinden zayıflamak da tüketilen kalori ve yapılan sporla ya da egzersizle ilgilidir. Karındaki yağlardan kurtulmak isteyen kişinin ilk olarak kalori hesaplamalarıyla bir uzman gözetiminde beslenmesi ve yine uzman eşliğinde doğru egzersizlerle hareket etmesi gerekmektedir.

Karın-Bölgesindeki-Yağlardan-Kurtulmanın-Yolları2

Karın-Bölgesindeki-Yağlardan-Kurtulmanın-Yolları2


Karın Yağlarından Kurtulmanın Yolları

  • Karındaki yağlardan kurtulmak için ilk olarak yapmanız gereken şey beslenme alışkanlığınızı düzenlemektir. Besinlerinizi seçerken sağlıklı ve işlenmemiş gıdalar olmasına dikkat edin. Gün içerisinde öğün atlamayın, hamur işi ve karbonhidrat yüklü pilav ya da makarna gibi yiyecekleri aynı öğünde tüketmemeye özen gösterin. Her öğünde daha az yağlı besinlerle daha hafif bir öğün deneyimini vücudunuza sunduğunuz da o da size istediğiniz vücut tipini sunmakta geç kalmayacaktır.
  • Dümdüz bir karın için en gerekli şeylerden birisi doğru ve yeterli sıvı tüketimidir. Su tüm vücudun zayıflamasına ve incelmesine imkan veren en önemli unsurdur. Günlük su tüketimi 3 litreye yakın olan kişilerde kilo alma hızının su tüketimi daha az olan kişilere göre daha az olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca her öğünden önce içeceğiniz koca bir bardak su sizin midenizde yiyeceklere daha az yer ayıracağından kilo alma şansınızı en aza indirir. Su aynı zamanda yağ yakma için gerekli enerjiyi de ortaya çıkarıp yağ yakma hızını arttıracağından oldukça gerekli bir besin maddesi olarak karşınıza çıkmaktadır.
  • Yürüyüş bütün vücudun yenilenmesi ve ödem atmasını sağlayan bir aktivitedir. Hiç spor yapmayan kişilerin bile uzun yürüyüşler yapması hem yaşam kalitesini arttıracak hem de sağlıklı ve ince bir vücudu size sunacaktır.
  • Yeterince yağlardan kurtulmadığınızı düşünüyorsanız takviyeleri gözardı etmeyin. Yağ yakıcı olarak tabir edilen L-Carnitine ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu ürünler yağ yakımını kolaylaştırıcı etkiye sahiptirler. Bütçenize uygun L-Carnitine ürünlerini bu sayfadan seçebilirsiniz.

Özetle görüldüğü gibi, sadece karın yağlarından kurtulmak mümkün olmasa da, doğru beslenerek ve düzenli şekilde spor yaparak ciddi şekilde incelmeniz ve bu sayede hem daha güzel bir vücuda sahip olmanız hem de daha sağlıklı olmanız mümkündür.

L-Carnitine hakkında bilgi almak istiyorsanız, L-Karnitin Nedir, Ne işe Yarar? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Daha ileri seviyede bilgi almak istiyorsanız, Daha iyi Karın Kasları için 5 Supplement başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0