Whey Proteinler Çarpışıyor !

Whey Proteinler Çarpışıyor !

Vücut geliştirmecilerin belki de yegane vazgeçilmezidir protein tozları. Ve protein tozu deyince de akla ilk önce whey proteinler gelir. Çünkü wheyler ağırlık antrenmanlarından sonra kas yapılanmasına temel oluşturdukları için diğer protein tozu türlerine göre daha fazla tercih edilirler. Birçok uluslar arası ve ulusal firma da buna istinaden en çok whey protein ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadırlar. Hem pratik olmaları hem de büyük oranda protein içermeleri nedeniyle tercih edilir whey proteinler. Ancak hal böyle olunca görünüşte birbirine benzeyen birçok ürün tüketicilerin kafasını karıştırmakta ve seçeneklerin fazla olması nedeniyle hangi ürünü almalıyım  soruları akla gelmektedir. İşte bu yazımızda belli başlı bazı whey ürünlerini inceleyip, ön plana çıkan özelliklerini sizlerle paylaşacağız.

gold standardOptimum Gold Standard Whey: Gelmiş geçmiş en fazla ödüle sahip, uzun yıllardır tüm uluslar arası listelerde 1 numara olan efsane üründür. Ürün kendini zamana karşı kanıtlamış ve tüm dünyadaki kullanıcılarının beğenisini kazanmıştır. Farklı aromalara göre değişen 70 in üzerinde servis sayısı, kendi kategorisindeki ürünler arasında en iyilerden biri olan Bcaa ve Glutamin miktarı ile her zaman tercih edilebilecek whey ürünüdür. Ayrıca ürün içeriğinde bulunan patentli aminogen  sindirim enzimi ile birlikte; amino asitlere daha kolay ayrılıp vücut tarafından daha çabuk ve etkili bir şekilde sindirilmesi sağlanmaktadır.
SATIN ALMAK İSTİYORUM

ultimateUltimate Prostar Whey Protein: Kendi kategorisinde hem en çok protein oranına (%83,3), hem de en çok porsiyon miktarına (80 servis) sahip protein tozudur. BCAA dediğimiz elzem amino asitleri de yüksek miktarda içerir. Ayrıca çok düşük karbonhidrat ve yağ oranına da sahiptir. Piyasadaki fiyat/performans ürünlerinden biri olarak rahatlıkla nitelendirilebilecek bir üründür.
SATIN ALMAK İSTİYORUM

 

hardlineHardline Whey 3Matrix: Türkiye’nin en büyük ve en köklü supplement üreticilerinden biri olan Hardline’dan amiral gemisi diyebileceğimiz, markanın en önemli ürünlerinden biridir. Ürünün özellikle protein sentezini arttırmak için her bir servisine 3 gram kreatin monohidrat eklenmiş. Ayrıca ürünün whey konsantresinin yanı sıra whey izolatları ve hidrolize edilmiş wheyleri barındırması sıradan değil, daha ileri seviye bir whey ortaya çıkarıyor. Bununla birlikte her bir servisinde yaklaşık 7,900 mg Bcaa içermesi de ürünü ön plana çıkaran güçlü özelliklerinden biridir. Bcaa yı ek olarak almaya bütçesi uygun olmayanlar için de güzel bir seçenektir. 
SATIN ALMAK İSTİYORUM

xprowheyXpro Whey Complex Protein : İçerisinde hızlı sindirilen izole ve hidrolize proteinleri de barındıran, yine yüksek sayılabilecek porsiyon miktarına (71 servis) sahip, ayrıca bcaa ve glutamin amino asiti bakımından da zengin bir protein tozudur. Fiyatı avantajı da hesaba katıldığında bir diğer fiyat/performans ürünü olarak nitelendirebiliriz. Giriş seviyesinde yeni protein tozu arayanlar veya kullandıkları üründen sıkılıp yeni bir whey arayanlar için denenmesinde fayda olan bir seçenektir.

SATIN ALMAK İSTİYORUM

scitecScitec Whey: Özellikle Avrupa’da popüler olan Scitec markasından yüksek kaliteli bir whey ürünüdür. Ürün hem çok yüksek servis sayısına (78 servis) hem de ekstra karışımına eklenmiş amino asitlerle ön plana çıkmaktadır. Ürün performans arttırıcı ve enerji verici Taurin amino asiti ile kas büyümesini teşvik eden Glutamini ekstra olarak içerir.

SATIN ALMAK İSTİYORUM

 

weiderWeider Premium Whey: Vücut geliştirmenin saygın ve efsane ismi Joe Weider’ın dünyaca ünlü ve kabul görmüş markası Weider’den yıllara meydan okuyan üstün kalite wheydir. Ürün içeriğinin %20 si izole wheylerden oluşmaktadır. Bu daha hızlı sindirim demektir. Genelde çoğu markada da izole wheyler bulunmaktadır ama hemen hemen hiçbir marka weider gibi izole whey oranını açıklamamaktadır. Ayıca ürün ekstra olarak 2 gram serbest formda l-glutamin amino asiti içerir. Diğer wheylerde karışımın içindeki glutamin ve glutamik asit oranı birlikte verilir. Ve genelde bu değerin büyük bir bölümü glutamik asittir. Glutamik asit glutamin gibi direkt olarak vücut tarafından kullanılamaz, emilemez. Çok az bir kısmı vücut tarafından kullanılır. Weider ürünü ekstra olarak serbest formda saf l-glutamin ile diğer wheylerden bir adım öne çıkmaktadır. Ayrıca 77 servis sayısı da en yüksek servis içeriğine sahip ürünlerden biri yapmaktadır ürünü. 
SATIN ALMAK İSTİYORUM

Yazarın Görüşü: Saydığımız bütün ürünler belli başlı özellikleri ile ön  plana çıkmaktadır. Hepsi de ortalama üzeri ve değerlendirilebilir seçeneklerdir. Hangisini seçeceğiniz biraz sizin ihtiyacınıza ve maddi durumunuza göre şekillenecektir. Eğer ilk defa protein tozu alacaksanız veya ürünün fiyatı sizin için önemliyse Xpro whey, hardline whey matrix veya Scitec whey düşünülebilir bir seçenek olabilir. Eğer maddi imkanlarınız sınırlı değilse ve en üst kalite ürünü almak istiyorum diyorsanız Weider markasını tercih edebilirsiniz. Veya fiyat performans ürünleri olarak tüm dünyanın en çok satan ürünü Optümum Nutrition Gold Standart Whey ya da içeriğiyle göz dolduran Ultimate Prostar’dan birini seçmeniz de doğru bir karar olacaktır.

Yeni Yazılar
Eski Yazılar

YORUMLAR

WORDPRESS: 0