Trıceps Dıp Machıne

Trıceps Dıp Machıne

 

A:Triceps kaslarını hedeflerken dirseklerinizi yan taraflarda, hafifçe sıkı bir şekilde tutmak önemlidir. Burada bir palms-in tutuşu kullanmak daha iyi olabilir.

B:Tepe kasılmasını korumak triceps kaslarını daha da sıkı çalıştırır. Ancak siz yoruldukça bunu yapmak zorlaşacaktır. Setinizin sonuna doğru taban pozisyonunu korumadan, yapabileceğiz en iyi şekilde, hızlı hareketlerle tekrar yapın.

Dip, triceps kaslarını çalıştıran birkaç birleşik hareketten biridir (birden fazla eklem seti çalışır; bu da ek kas gruplarını çalışmaya dahil eder), böylece oldukça ağır çalışabilirsiniz. Eğer çok güçlüyseniz ve büyük ağırlıklar kullanıyorsanız, vücudunuzu bir kemerle güvence altına almanız gerekebilir (burada ayakta pozisyonu gösterilmiştir). 

Başlangıç: Vücut tipinize göre koltuğu ayarlayın. Bench’e dayanarak göğsünüz dışarıda iken dik oturun ve tutacakları palms-in veya palms-down tutuşları ile kavrayın, dirseklerinizi yan taraflara yakın tutun. Eğer gerekirse ayaklarınızı bir pedin altına sokun veya kendinizi bağlayın; böylece her tekrarda koltuktan kalkmazsınız.

Hareket: Tutacakları aşağı tam kol genişliğine (serbest kalmaya yakın iken) bastırmak için triceps kaslarınızı kasın, tutacakları kontrollü bir şekilde kaldırmadan önce kaslarınızı sıkıca sıkın. Dirseklerinizin açılmasına izin vermeyin.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0