Standing Reverse Cable Flye

Standing Reverse Cable Flye

AYAKTA KABLO İLE GERİ ÇEKİŞ

Bu egzersiz makine reverse pec-deck flye’nin kablolu versiyonudur ve bu hareketi öğrenmek çok zordur çünkü pek çok kişi onu bir triseps hareketine çevirerek dirseklerden açar ve kapatır. Doğru şekli öğrenemiyorsanız, bunun yerine eğilerek lateral kaldırma hareketleri yapın.

HEDEF: Arka delta kasları

BAŞLANGIÇ: Bu izole egzersizde oldukça hafif bir ağırlık kullanın. D-tutacakları üst makaralara bağlayın (veya tutacakları çıkartarak lastik topları baş parmağınız ve işaret parmağınız arasında tutun) ve bir tutacağı karşı el tarafında tutun. Savunma duruşuna geçip denge sağlamak için dizlerinizi kilitlemeyerek ayaklarınızı kalça genişliğinde açın ve kabloların tam ortasında tam olarak dik bir şekilde durun. Parmaklarınızın eklemleri neredeyse başlangıç pozisyonuna değiyor olmalıdır. Hafifçe eğilmiş bir pozisyonda (yaklaşık 20 derece) dirseklerinizi kilitleyin ve set süresince bu pozisyonu koruyun.

HAREKET: Göğsünüz genişledikçe pik kasılmaya ulaştığınız için kürek kemiklerinizi sıkıştırarak, eğilmeden ya da dirseklerinizi uzatmadan, kollarınızı geniş bir kavisle çapraz ve arkaya çekin. Kollarınız düz olmamalıdır; hafif bir bükülmeyle dirseklerinizin baştan sona kadar aynı göreceli pozisyonda kaldığından emin olmak için duruşunuzu aynada izleyin. Sağ ve sol yanınızın birbirini yansıttığından emin olarak ve vücudunuzu aşırı zorladığınızda olduğu gibi anormal bir şekle sokmayarak yavaşça başlangıç pozisyonuna geri indirin.

İLERİ DESTEK: En kolayı drop setleri yapmaktır, ancak diğer bir iyi teknik de, daha iyi bir arka delta gelişimi için çekiş açısını hafif değiştirmek için bir setten diğerine makaraların yükseklik ayarını değiştirmektir.

Yeni Yazılar
Eski Yazılar

YORUMLAR

WORDPRESS: 0