Standıng Reverse Cable Flye

Standıng Reverse Cable Flye

sırt kaslarını çalıştırma

B: Arka delta kaslarını çalıştırırken mesele tamamen dirseklerle ilgilidir. Dirseklerinizi çok hafif bir bükülmeyle kilitleyin ve hareket boyunca böyle kalmalarını sağlayın; aksi takdirde işin çoğunu triceps kaslarınız yapacaktır.

 A:Kablo ayarlarınızı pini alçaltarak veya yükselterek değiştirin. Bu çekiş açınızı hafifçe değiştirmenizi ve arka delta kaslarınızı daha yoğun bir şekilde geliştirmenizi sağlayacaktır

Bu arka delta izolasyon hareketini öğrenmek ustalık gerektirebilir. Çünkü dirsekleri açmaya yönelik doğal bir eğilim vardır. Ancak bunu yaparsanız triceps kaslarınızı çalıştırırsınız. Eğer dirseklerinizi hafif bükük bir pozisyonda kilitlemekte zorluk yaşıyorsanız (gözden kaçırması kolay olduğundan birinin sizi izlemesini sağlayın), bunun yerine dirseklerinizi doğru pozisyonda kilitleyen pec-deck aletinde reverse flye hareketini yapın. 

Başlangıç: Üst makaralardan tutacakları çıkarın. İki makaranın da üzerinde bulunan kauçuk topu başparmağınız ile işaret parmağınız arasında elinizin ters tarafıyla kavrayın. Kabloların tam ortasında dik durun ve ardından bir adım ileri gidin. Denge için bacaklarınızı ayrık tutun ve kollarınızı önünüzde neredeyse tam olarak açılmış şekilde yerleştirin.

 Hareket: Dirseklerinizi hafif bükük pozisyonda kilitleyin; tutacakları vücudunuzun önünde genişçe çekebilmek için arka delta kaslarınızı kasın; ellerinizi mümkün olduğunca genişçe ve geriye doğru açın. Kabloları vücudunuzun önünde çekerken göğsünüz yükselmelidir. Kısa bir süre tepe kasılmasını koruyun ve ardından ağırlığın çekilişinin ellerinizi bir araya getirmesine izin verin. Akıcı bir şekilde yönü değiştirin.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0