Sabit Bir Fikre Takılı Kalmak – Ömürcan Işık

Sabit Bir Fikre Takılı Kalmak – Ömürcan Işık

omurcan2Merhaba Gymbat.com Okurları,

Bu yazıda sizlere anlatmak istediğim bir konu var.Sürekli spor salonlarında çıktı verilen kağıtlar görüyorum; 1.ay programı,2.ay programı vs… (ana konumuz bu değil tabiki)
Ve bu programlarda aylar dışında değişen pek bir şey görmüyorum Hep aynı hareketler ve hep 4×10 set ve tekrarlar…
Bu yüzden de spora başlayıp belli bir süre geçiren arkadaşlar hem gelişim olarak pek bir şey gösteremiyorlar hem de bu sabit fikre takılıp kalıyorlar ve kendi başlarına bir program hazırladıklarında da sadece 3 set 10 tekrar 4 set 10 tekrar yapıyorlar.

Hatta bir keresinde öyle birşeye denk geldim ki, arkadaş 4 setten fazla çalışılırsa kas kaybı olacağını düşünüyor. 10 tekrardan fazla yapılan her tekrarın yağ yakmaktan başka hiçbir işe yaramadığını düşünüyor.
Ben sizlere burdan açıklama gereği duyduğum konu bunlara takılıp kalmayın. Bazen 5 set deneyin 6 set hatta 7 set deneyin sadece setler sayılarla oynamayın sürelerle oynayın hep 60 saniye dinleniyorsanız bir dahakine 30-40 saniye deneyin vücudunuzu şaşırtın.

Düşünün ki 1 ay boyunda her gün sabah akşam kuru fasulye pilav yiyorsunuz belli bir süre sonra ;
-yeter lan bu ne her gün her gün kuru fasulye ! Diye haykırabilirsiniz. Çünkü bir süre sonra bıkarsınız.
Peki aynı şey vücudunuz için niye geçerli olmasın belli bir süre sonra vücudunuzda Yeter Lan diye Haykırmasa da Gelişimini yavaşlatarak veya tamamen durdurarak size Yeter Lan mesajı vermeye çalışıyor.
Bu yazıda size anlatmak istediğim biraz da farklı bir bakış açısıyla bakmanızı sağlamaktı.

Sürç-i Lisan ettiysek affola.

Saygılarımla.

kendinigoster

YORUMLAR

WORDPRESS: 0