Rope Pressdown (Or Reverse-Grıp Pressdown)

Rope Pressdown (Or Reverse-Grıp Pressdown)

A:Ağırlığı aşağı ve uyluklarınıza doğru bastırın, serbest bırakmadan önce kasılmayı kısa bir müddet devam ettirin. Bastırırken dirseklerinizin açılmasına izin vermeyin; onları sıkıca yan taraflarınızda tutun.

B:Underhand tutuşuyla baskı triceps kaslarınınorta başına kayacaktır. Ara sıra tutuş değiştirmeniz için bir başka sebep de budur.

Başlangıç: Göğsünüz dışarıda ve omuzlarınız geride iken ip eklentisi olan üst makaranın önünde dik durun. Sırtınızı hafifçe kambur tutun ve neredeyse tutacağa yaslanacak şekilde belinizden hafifçe eğilin. Üst kollarınızı yan taraflarınızda kilitleyin ve dizlerinizi denge için serbest bırakın. İpi nötr (palms-in) tutuşu ile alın.

Hareket: Kollarınızı tamamen güçlendirmek için triceps kaslarınızı kasın. Üst kollarınız hareket boyunca yan taraflarınızda sabit kalsın. Ağırlığın ön kollarınızı dik açının hemen üzerine çekmesine izin vererek yönü ters çevirin. Ters tutuş varyasyonunu yaparken triceps kaslarını daha iyi izole etmek için iki kolunuzu da teker teker çalıştırın ve taban pozisyonunda bir süre tepe kasılmasını sürdürün.

Untitled-1

Brezilyalı Bombacı

Eduardo Correa da Silva, ilk IFBB profesyoneli olarak yarışıp geçen Mayıs Pittsburgh Pro 202- and-under-division‘ı kazandığında A.B.’yi kasıp kavurdu. Eski Brezilya ulusal şampiyonu ve Güney Amerika şampiyonu aynı zamanda 2009 N.Y. Pro 202-and-under-division’ı da kazandı.  Bu Haziran’da 28 yaşına basan Eduardo Brezilya’nın güneyindeki Florianopolis’den selam söylüyor. 5’6″ boyundaki vücutçu sezon dışında 235 pound kiloda ve Santa Catarina Federal Üniversitesinden mezun. Dexter Jackson, Phil Heath ve Kai Greene’i en sevdiği vücutçular olarak gösteren Eduardo’nun gözü yükseklerde.

Yeni Yazılar
Eski Yazılar

YORUMLAR

WORDPRESS: 0