Reverse Pec-Deck Flye

Reverse Pec-Deck Flye

TERS PEC-DECK FLYE

Arka deltaları ayırmak serbest ağırlıklarla zordur, ancak bu makineyle şekil sağlamak oldukça kolaydır. Makine dirseklerinizi hafif bükük pozisyonda gerektiği şekilde kilitler, böylece kollarınızı doğrultmayı ve triseplerden yardım almayı neredeyse imkansızlaştırır.

HEDEF: Arka delta kasları 

BAŞLANGIÇ: Elleriniz, dirsekleriniz ve omuzlarınız, tutacakları tuttuğunuzda aynı yatay düzlemde olacak şekilde koltuğu ayarlayın. Ağırlık kütlesine bakacak şekilde dik oturun ve tutacakları içe doğru kavrayıp dirseklerinizi bilek ve omuzlarınızla aynı hizada olacak şekilde kaldırarak (hafifçe bükük) göğsünüzü koltuk pedine bastırın; dirseklerinizi hareket boyunca yukarıda tutun. Kafanızı ileri bakacak şekilde ve nötr bir şekilde hizalanmış olarak tutun.

HAREKET: Tutacakları yanlarınıza doğru açmak için arka deltalarınızı kasın. Kürekkemiklerinizi arkanızda bir araya getirin ve dirseklerinizi olabildiğince arkanıza götürün. Bir süre pik kasılmada bekleyin; ardından ağırlık kütlesinin dönüşte yaptığı çekişe direnerek yavaşça başlangıç pozisyonuna dönün. Ağırlık kütlesinin tekrarlar arasında yere değmesine izin vermeyin.

ters pec-deck flye

İLERİ DESTEK: İşte size drop setlerinin özellikle etkili olduğu başka bir egzersiz: Kasınızı son gücüne kadar yorduktan sonra, ağırlığı hemen %25 kadar azaltın ve kasın son gücüne ulaşana kadar yeniden tekrar yapın. Ayrıca her bir tarafı ayrı olarak çalıştırabilirsiniz; tükenme payı için dinlenmeksizin taraflar arasında ileri geri gidin.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0