Ramazanda Protein Tozu Kullanımı

Ramazanda Protein Tozu Kullanımı

Uzun süren açlık yüzünden maalesef kas kaybının yaşandığı bu dönemde hangi öğünde hangi suplementi almak gerekir.


İftar
İftar da suplement tercih etmeniz gerekiyorsa tabi ki süper hızlı emilime sahip saflaştırılmış whey proteinler (Peynir altı suyu proteini) ilk tercihiniz olmalı. Yine yoğurt ya da sütle birleştirebileceğiniz gibi. Önden taze sıkılmış meyve suyu ile tüketip 15-20 dakika bekleyip yemeğe geçebilirsiniz. Eğer iftar sonrası spor yapacaksanız whey protein kullanımınızı spor sonrası olarakta ayarlayabilirsiniz.

sahurda-protein-tozu-kullanımı
İftardan sonra
Özellikle kardiyo ya da hafif antrenman yapmayı düşünüyorsak vücudu ateşleyecek olan pre workout ürünleri, arjinin, kafein, karnitin işimize yarayacak ürünler. Antrenmandan sonra da tabi ki whey protein ve karbonhidrat tozu bir arada su ile tüketmenizi öneririz.

ramazanda-supplement-kullanımı

Sahur
Uzun süreli tokluk ve kas koruması sağlayacak olan kazeini (süt proteini) bu öğünde tüketmekte fayda var. Bilindiği üzere kazein 6-8 saat süreli emilimi ile kaslarınızı uzun süre besleyecek protein kaynağıdır. Kazeini destekleyecek ürün ise yatmadan önce veya sahur sırasında kullanımı ile glutamin amino asiti olacaktır. Glutamin kullanımı ile; yeni kas oluşumunu hızlandırmak, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek , sindirim sistemini korumak ve geliştirmek.Az yağlı yoğurt, ceviz, taze meyve , yulaf ezmesi ve tarçınla kombinleyerek deneyin. Çiya tohumu ekleyerek sindirim sisteminize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca çiya yüksek tokluk ve enerji sağlar.

yazar olmak

YORUMLAR

WORDPRESS: 0