Peki Nasıl Başardım? (Önce ve Sonra)

Peki Nasıl Başardım? (Önce ve Sonra)

HANGİ YAĞLAR NEDEN SAĞLIKLI ve NASIL YAĞ YAKTIRIR ?

Kimisi size şekeri, yağı kesin yoksa kilo veremezsiniz der. Zamanında bu hataya bende düştüm fakat vücudun tepkimesine göre bir şeylerin yanlış gittiğine karar verdim.. Vücuda hiç yağ almıyorken 1 hafta boyunca günde 1 avuç badem ve ya fıstık yiyerek deneme yaptım.. Ve 1 haftada aldığım kas kütlesi ve verdiğim yağ kütlesi geçtiğimiz 1 aykine eşitti..

Buradaki mantık bademin içindeki doymamış ve omega yağlarının vücudumuzdaki kahverengi yağ hücrelerini harekete geçirerek besinlerden alınan kaloriyi doğrudan enerjiye çevirmesine yardımcı olması idi.

Obez insanlarda ise bu olay tam tersidir. Beyaz yağ dokusu çok fazladır ve besinlerden alınan kalorileri enerji olarak ortaya çıkarmaz sürekli belki ileride lazım olur mantığı ile depolar.

Şunu unutmayın sağlıklı ve doğru miktarlarda aldığınız yağlar gün içinde gerek GH’ı arttırmada gerek antrenmanda performansınızı arttırmada kullanılacaktır ama yağ olarak depolanmayacaktır..

Fitness, bodybuilding, basketbol, tenis, futbol.. Zayıflamak ya da formunuzu koruman için her ne spor yapıyorsanız yapın, bu sporu doğru beslenme ile desteklemek zorundasınız.. Her şey den önce sağlıklı bir yaşam için sağlıklı yağları hayatınıza sokup, TRANS YAĞ içeren besinleri hayatınızın %90 lık bölümünden çıkarmalısınız.

Günde ortalama 1 avuç çiğ kuruyemişler size yağ olarak değil kalp sağlığı, göz ve damar sağlığı ve kaliteli kas kütlesi olarak geri dönecektir..

Herkes’e Sağlıklı, Fit ve Bol Kazançlı Günler…

yazar olmak

YORUMLAR

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar

    tebrikler azmin zaferi

  • comment-avatar

    %80 beslenme %20 spor çok doğru bir tespit olmuş teşekkürler