Nitrik Oksit Etkisi ile Performans Arttırma

Nitrik Oksit Etkisi ile Performans Arttırma

Vücudunuzdaki nitrik oksit seviyesini maksimuma çıkartarak muazzam bir performans sağlayın

1 BARDAK %100 PORTAKAL SUYU

Vücudun antrenman sırasında edinmesi için halihazırda mevcut olan orta derecede sindirilen iyi miktarda karbonhidratlar bir yana, portakal suyu C vitamini açısından zengindir.  Bu vitamin özellikle NO’nun parçalanmasını engelleyerek vücudunuzun yüksek seviyelerde NO tutmasını sağlar.

1 ÖLÇEK SOYA PROTEİN TOZU

Soya hızlı sindirilen tam bir proteindir ve vücut geliştirme camiasında kötü bir ün kazanmıştır. Östrojene benzer izoflavonlar içermesine rağmen kas kütlenizi tehlikeye atmayacaktır. Aksine, bu izoflavonlar toparlanma hızınızı arttıracaktır (ne de olsa bunlar antioksidandır). Ayrıca, soya whey proteinine göre bir ölçekte daha fazla arginin içerir.

İÇİNDEKİLER

1 ölçek soya protein tozu
1 bardak %100 portakal suyu
3-5 g arginin
1 bardak su

Malzemeleri shaker kabına koyun ve hepsi karışana dek çalkalayın.

341shakeBESİN BİLGİLERİ

Bir servis için

Kalori: 232

Protein: 27 g

Karbonhidrat: 27 g

Yağ: 2 g

Hem laboratuarda hem de spor salonunda başarısı kanıtlanmış olan arginin, her vücutçunun cephaneliğinde bulunması gereken bir takviyedir. Bir amino asit olan arginin, vücudunuzdaki gerçek güç merkezi olan nitrik okside (NO) dönüşür. NO, kan damarlarını rahatlatarak dokulara ve kaslara daha fazla sıvının ulaşmasını sağlar. Kas dokusuna daha fazla besin ulaşabilir ve ekstra sıvı kas hücresinin boyutunu arttırır – spor salonu müdavimleri buna “pompa” der.  Etkisi geçici olsa da, kas hücreleri üzerindeki stres kalıcı büyümeye dönüşebilir. Bu shake NO üretimini arttırarak yıkımını azaltır ve antrenmanınız sırasında seviyenin yüksek kalmasını sağlar.

gymbatforum

YORUMLAR

WORDPRESS: 0