Meal Replacement Shake Nedir?

Meal Replacement Shake Nedir?

Hızlı ve kolayca hazırlanabilen ve ana-ara öğünlerin yerine geçen shaker tariflerine verilen genel ad Meal Replacement Shake ‘dir. Bir çok sporcu ve fit model zaman kaybını önlemek ve öğün atlamamak adına bu tarz shakerlar tüketirler.Özellikle kilo almakta zorlanan ve yemek yerken yorulan bireylerin can simidi olan meal replacement shake ler düzgün hazırlandığında ciddi anlamda bir öğünün yerini tutabilmekte. İştahsız olduğunuz günlerde veyahut ara-ana öğün hazırlayacak kadar vaktiniz olmadığı zamanlarda tercih edebileceğiniz bu shakerlar üstün körü protein tozu dökülüp blenderdan geçirilen sıvı bir karışımı içmekten ibaret değil. Bu yüzden ana veyahut ara öğününüzün yerine bir shaker hazırlayacağınız zaman şu hususlara dikkat etmekte fayda var .

 

 

  • Bir ana-ara öğünde almam gereken karbonhidrat ne kadar ?

O öğündeki makrolarınıza göre shakerınızın içerisine yulaf ezmesi ekleyebilirsiniz.Eğer shakerınızı içtikten kısa bir süre sonra spor yapacaksanız daha hızlı kana karışan karbonhidrat kaynakları olan  bal , meyve , keçiboynuzu pekmezi vs. ekleyebilirsiniz tabi ki makrolarınıza sadık kalarak.

  • Bir ana-ara öğünde almam gereken protein miktarı ne kadar ?

Bu cevaba göre shakerınızın içerisine bir miktar protein tozu ekleyebilir veya ara öğünde tercih ediyorsanız light süt le shakerınızı hazırlayabilirsiniz.

  • Bir ana-ara öğünde almam gereken yağ miktarı ne kadar ?

Bu cevaba göre shakerınızın içerisine yağ miktarını dengeleyebilecek yer fıstığı , tahin ,avokado , veya ayçekirdeği içi sağlıklı yağ kaynaklarını ekleyebilirsiniz.

Tüm bu soruların cevapları bir süre sonra sizin için bir rutin haline gelecek ve makrolarınızı tekrar tekrar hesaplamak zorunda kalmayacaksınız. Damak tadınıza ve makrolarınıza göre favori bir kaç meal replacement shake hazırladıktan sonra iştahsız olsanız vehayut kilo almakta zorlansanız bile bir dikişte içebileceğiniz shakerlarınız size başarının kapılarını sonuna kadar açacaktır.

Bol sporlu günler

Kerim Doğan

yazar olmak

YORUMLAR

WORDPRESS: 0