Leaning Dummbell Lateral Raise

Leaning Dummbell Lateral Raise

B:Kolunuzu ne kadar yükseğe kaldırırsanız, üst travezleriniz o kadar çalışacaktır; ancak orta delta kasları kolunuzu omuz yüksekliğinin üzerine kaldırsanız bile güçlü bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

dumbbell lateral raise

A:Çalışan elinizi vücudunuzun önüne getirmeyiniz; çünkü bunu yapmak hız oluşumuna yardımcı olacaktır. Kollarınız yere paralel açıya geldiğinde durun.

 

Yaslanma pozisyonu daha büyük bir hareket açısı elde etmenizi sağlar; çünkü burada ağırlığı omuz yüksekliğine çıkarmak pek çok lateral raise hareketlerinin yapıldığı seviyenin 20 derece üzerindedir. Kollarınızı başınızın üzerinde getirdiğinizde de orta delta kasları halen güçlü bir şekilde kasılmaya devam ettiğinden bu önemlidir. Aynı zamanda eğer çok fazla ağırlık kullanırsanız hareket açısı boyunca hafif bükük pozisyonda dirseğinizi kilitlemek zor olacaktır; bu da triceps kaslarınızdan yardım aldığınız anlamına gelir. 

 

Başlangıç: Palms-in tutuşu ile bir dambılı (ayakta yapılan varyasyonundan daha hafif olan bir dambıl ile)  kavrayınız. Serbest olan elinizle bir cable post’a tutunun ve ayağınızı post tabanına yakın yerleştirerek diğer tarafa doğru yaslanın. Dirseğiniz hafifçe bükük pozisyonda kilitli iken çalışan kolunuz aşağıya dümdüz sarkmalıdır.

 Hareket: Dirseğinizi bükmeden veya açmadan geniş bir yay hareketi ile ağırlığı omuz yüksekliğine getirerek yan tarafınıza yükseltin. Tepe pozisyonunda dirseğiniz, omzunuz ve eliniz aynı düzlükte olmalıdır. Kontrollü biçimde alçaltın; kolunuz yere paralel olduğunda durun.

 

 

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0