Bilek Güreşi – Kubilay Atili

Bilek Güreşi – Kubilay Atili

received_m_mid_1408020311090_97f9ff90ced27ca748_0 Öncelikle 18 yaşındayım ve ilgilendiğim spor dalı bilek güreşi. Bu sporu çocukluğumdan beri yapıyorum ama yaklaşık 3-4 yıldır profesyonel olarak yapıyorum.2 senedir de fitness yapıyorum. Bilek güreşi sporuna başlamamda en büyük etken babam olmuştur. Babamın Avrupa Şampiyonasında 2.liği ve Dünya Şampiyonasında 4.lüğü var ve Türkiye de onlarca birinciliği var. Bende çocukluğumdan beri babamı kendime örnek alıyorum. 2011 yılında ilk yarışmama katıldım birinci olurken final maçında kolum kırıldı yarışmada ikinci oldum benim için talihsiz bir andı ve yeniden toparlamaya başladım.

Spor yapmak artık benim yaşam tarzım oldu diyebilirim. Özellikle çevremdekilerden olumlu yorumlar duydukça vücut gelişimine daha bir önem vermeye başladım. Yaşım küçük olması benim için bir avantaj daha önümde uzun zamanlar var ve her şey daha iyi olacak. En büyük hedefim bilek güreşinde Türkiye Şampiyonluğu ardından Avrupa ve Dünya şampiyonalarında başarılı bir derece elde etmek.
Tabi fit bir vücuda sahip olmak için beslenmeye ve antrenmana önem veriyorum. Gün içerisinde protein ağırlıklı et tavuk gibi bilindik besinlerden besleniyorum ve takviye olarak ta spor öncesi ve sonrası protein tozu kullanıyorum. Müsabaka öncesi de genelde amino asit kullanmaya özen gösteriyorum kendimize ait salonumuz olduğundan her gün spor yapabiliyorum.

Son olarak benim gibi genç arkadaşlar olacaktır geç kalmamışken hangi dal olursa olsun bir branştan spora başlamalarını tavsiye ediyorum. Ben kendimi çok iyi hissediyorum onlarında aynı duyguda olacağından eminim.
atili

kendinigoster

YORUMLAR

WORDPRESS: 0