Kazein Proteinlerin 5 Faydası

Kazein Proteinlerin 5 Faydası

Kas büyüklüğünü ve gücünü arttırmak genelde iki koşulu beraberinde getirir: Sert egzersiz ve katı diyet. Bu iki koşuldan birini kaçırırsanız bütün emekleriniz boşa gider.

Ancak, vücudunuzu büyütmek istiyorsanız, en önemli maddelerden biri kaliteli proteindir ve bu sebeple doğru supplement bulmayı düşünmek istersiniz.

Her şeyden önce, protein kaslarımız için yapı malzemesi sağlar ve sürekli takviye olmadan büyüyemezler. Uzun süre boyunca peynir altı suyu, protein kaynağının ilk tercihi olmuştur. Bununla birlikte, kas gelişiminizde olduğu kadar çok fayda sağlayan başka bir protein vardır. Bu kazeindir. Diyetinize eklemeyi düşünüyorsanız tereddüt etmeyin. Kazein sadece kaslarınız için değil, genel olarak vücut için bir takım avantajlar sunmaktadır.

Amino Asitlerin Uzun Süreli Takviyesi

Her tür protein aynı avantajları sunmaz. Her biri, ister soya, yumurta, et, peynir altı suyu veya kazein kaynağından gelse de kendi özünde olan avantajları vardır. Kazein’in avantajı, vücudunuza sürekli bir besin akışı sağlamak için sahip olduğu yetenektir. Bunun nedeni, kazeinin benzersiz bir özelliği olması ve bu vücut sisteminizi saatlerce kaliteli amino asitlerle besleyen bağırsaklarınızda pıhtılaşma kabiliyeti, yani jel benzeri bir madde oluşturabilme özelliğidir.

Gün boyunca gerçekleştirdiğimiz zorlu egzersiz programı, kas büyüklüğümüzü ve gücümüzü oluşturmak için çok önemli olmakla birlikte, gerçekte önemli olan kasların gece de büyüme gerçekleştirmesidir. Kesinlikle! Yani uykuya başlamadan önce bir porsiyon kazein tüketmeniz her zaman için iyi bir seçenektir. Yatmadan önce bir bardak süt için ve sihrini gerçekleştirmesi için kazeini kendi haline bırakın.


Kazanımları Artırır

Kazein ayrıca kas geliştirme prosesini de hızlandırmaktadır. Kazeinin özelliklerinden kas büyümesini hızlandırmaya yönelik kanıtlarından bir tanesi, 10 haftalık bir süre zarfında ağır direnç eğitimi gören 36 kişide whey proteini, kazein-whey proteini, BCAA ve glutamin kombinasyonunu izleyen bir Texas çalışmasından gelmektedir. Kazein-whey proteini, BCAA, glutamin kombinasyonunu tüketen birinci grupta sadece whey proteini, BCAA, glutamin tüketen gruba göre belirgin şekilde daha iyi performans artışı gözlemlenmiştir.

SATIN ALMAK İSTİYORUM

Yağ Kaybı

Kazein sadece kas gelişiminde etkili bileşen değildir. Yağ kaybetmek için de kazeinin önemli bir etkisi vardır. Hollanda’da yapılan bir araştırmada, kazein alan katılımcılar alımlarını iki buçuk kat arttırmış, bu durum, uyku esnasında metabolik hızlarının artmasına ve sistemlerinde yağ dengesinin iyileştirilmesine yardımcı olmuştur. Araştırmacılar ayrıca katılımcılar arasında yüzde 33 oranında bir tokluk artışı kaydetmiştir. Başka bir deyişle, kazein sadece vücudunuzdan yağları atmanıza yardımcı olmakla birlikte, aynı zamanda açlığınızı da azaltmaktadır.


Gücü Artırır

Vücut geliştirmede ilk ve en önemli hedeflerinden biri, vücudunuzu bileme işleminin yanı sıra kas gücünüzü de artırmaktır. Whey proteini, vücut geliştiricileri arasında en popüler protein kaynakları arasında yer almaktadır. Bununla birlikte, bir Massachusetts araştırmasına göre, konu kas gücünüzü artırmaya gelince, kazein whey proteininden daha etkili olabilmektedir. Araştırmacılar, kazein alanların bacaklarında, göğüslerinde ve omuzlarında neredeyse kas gücünü ikiye katladıklarını bildirmiştir. Büyük fark muhtemelen kazeinin anti-katabolik özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Dişleri Korur

Kazeinin kas ve güç artırma proseslerinde yakıt olarak kullanılmasının yanı sıra, diş sağlığı için de önemli faydası vardır. İngiltere’de yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, kazeinin diş mine erozyonunu önlemede çok etkili olabileceği görülmüştür. Bu nedenle, fazla meyve suyu veya alkolsüz içecekler tüketiyorsanız, diyetinize kazein ekleyerek diş problemlerinizi önleyebilirsiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0