Karın Bölgesi ile İlgili Yanlış Bilinenler

Karın Bölgesi ile İlgili Yanlış Bilinenler

“Her gün abdominal antremanları yapıyorum ama yine de kaslarım görünmüyor!”

Evet arkadaşlar 7/24 abdominal antremanı yapsanız dahi beslenmenize dikkat etmediğiniz sürece karın kaslarınızı hiçbir zaman göremeyeceksiniz. Belki şaşıracaksınız ama gözükmese bile aslında her bireyin karın kasları vardır, ancak kaslarını gösterebilenler düşük yağ oranına sahip kişilerdir. (ortalama %12 nin altında olanlar).

O zaman abdominal antremanı yapmayalım dediğinizi duyar gibiyim. Abdominal antremanları karın kaslarınızı daha belirgin, güçlü ve hoş bir görüntüye sahip olmanız için gereklidirler.

Nasıl Beslenmeliyim?

Yağsız yemeyin! Dr. Rosedale’in kitabı The Rosedale Diet‘te de yazdığına göre, düşük yağ oranı olan diyetler yaptığınızda kendinize iyilik yapmış olmazsınız. Bu şekilde kilo vermeniz mümkün olmayacaktır. Aksine, sağlıklı yağlar tükettiğinizde kilo vermeye başlarsınız.

Sağlıklı yağlara örnek;

  • Zeytinyağı
  • Keten tohumu yağı
  • Balık yağı

Bir diğer önemli noktamız ise her gün yada her antreman sonrası karın antremanları.

Karın kaslarının da diğer kas grupları gibi dinlenmeye ve dinlenerek büyümeye ihtiyacı vardır. Zaten vücudumuzun diğer bölgelerini çalıştırırken karnımız kasılıyor ve çalışmış oluyor. Ben haftada iki karın antremanı yapmanızı öneririm.(En az 3-4 gün arayla)

yazar olmak

YORUMLAR

WORDPRESS: 0