Kalsiyum Takviyesi

Kalsiyum Takviyesi

Yalnızca bir kase brokoli yaklaşık olarak 43 miligram kalsiyum içeriyor – bu günlük alımınızı karşılamak için yeterli olandan daha fazlası. 

Eğer testosteron seviyenizi – böylece kas edinimlerinizi -en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, en son araştırma kalsiyumu hormon arttırıcı takviye rejiminizin bir parçası yapmanız gerektiğini söylüyor

Hepimiz biliyoruz ki (ya da en azından bilmeliyiz) testosteron vücuttaki kas yapıcı hormonların kralıdır. Pek çok çalışma yüksek testosteron seviyelerinin arttırılmış protein sentezi ve böylece kas kütlesi, kısaltılmış iyileşme süreci ve libidoda bir artış ile sonuçlandığını gösteriyor. Bu sebeplerden ötürü pek çok takviye şirketi ürünleri, doğal yolla ve güvenli bir şekilde testosteronunuzu arttırmak için formüle etme yönünde gayret gösteriyorlar. Bu formüllerin çoğu, çemen otu, çarık dikeni gibi tanınmış, klinik olarak test edilmiş bitkilere dayanıyor.

Ancak, yakın zamanda yapılan bir çalışmadan ilginç bir veri, yalnızca günlük dozda kalsiyum tüketmekle beraber yorgun düşünceye kadar egzersiz yapmanın fazladan testosteron artıcı destek sağlayabileceğini gösteriyor. Biological Trace Element Research ‘de yayınlanan bu çalışma, 17-21 yaşları arasındaki 30 sağlıklı erkeği rasgele üç gruba dağıttı. İlk grup her gün kilogram başına 35 miligram kalsiyum glukonat ile takviye edildi ve antrenman yapmadı. İkinci grup haftada beş gün 90 dakika boyunca yorgun düşünceye dek antrenman yaptıktan sonra her gün kilogram başına 35 miligram kalsiyum glukonat ile takviye edildi ve son grup hiçbir takviye yapılmadan haftanın beş günü, günde 90 dakika boyunca kapsamlı bir idman gerçekleştirdi.

Egzersiz tek başına testosteron seviyelerinde kayda değer artışlarla sonuçlansa da, veri, kalsiyum takviyesinin testosteronda daha da büyük egzersiz kaynaklı artışları desteklediğini ortaya koydu.  Doğal testosteron üretimini ve böylece kas kütlesini en üst düzeye çıkarmak isteyen vücutçu için bu çalışma, takviye deponuzun en az 35 miligramlık kalsiyumdan oluşan günlük dozu içermesini öneriyor


Kalsiyum Almak İçin 6 Sebep

1. Kalsiyum güçlü dişler ve kemikler için oldukça önemlidir.

2. Kalsiyum yağ kaybında önemli bir rol oynamaktadır.

3. Kalsiyum kas kasılmasında rol oynayan birincil mineraldir.

4. Kalsiyum seviyeleri vücutçularda daha düşük olmaya eğilimlidir, çünkü pek çok diyet süt ürünlerini içermez.

5. Yüksek proteinli diyetlerde besinsel fosfor seviyelerin yüksek olmasından ötürü kalsiyum üre ile dışarı atılır.

6. Kalsiyum egzersiz sonrası testosteron üretimini destekler.

Yeni Yazılar
Eski Yazılar

YORUMLAR

WORDPRESS: 0