Göbekteki Yağlardan Hızlıca Kurtulmanın Yolları

Göbekteki Yağlardan Hızlıca Kurtulmanın Yolları

Konu hakkında bilgili insanlar ve diyetisyenler bir konuda hemfikirdirler; bölgesel olarak zayıflamak veya yağ yakmak çoğu zaman imkansız olarak görülmektedir.

Bu gerek bilim camiasında gerekse spor camiasında genel anlamda uzmanlar tarafından kabul görmüş bir gerçektir. Yine de siz karın bölgenizden zayıflamak istiyorsanız ve bunu yapmak için aceleniz varsa, size verebileceğimiz birkaç tüyomuz var demektir.

Tüyo 1: Egzersiz yapın ama bu sadece koşmak olmasın!

Kilo vermek isteyen kişilere egzersiz yapın diye telkinde bulunmak her ne kadar kolay ama uygulaması zor bir şey olsa da, bu konuda size verebileceğimize en büyük tavsiye, egzersiz programlarınıza koşu veya yürüyüşün yanına kesinlikle bir miktar ağırlık çalışması eklemeniz gerektiğidir.

Ağırlık çalışmak kişinin yağ yakım hızını koşu vb. aerobik sporlara göre çok daha fazla artırır

Tüyo 2: Kendi kendinizin diyetisyenliğini yapın

Elbette kilo vermek için bir uzmana danışmanızda her zaman fayda vardır ama eğer kendi kendinize bir faydanız dokunsun istiyorsanız beslenme açısından yapabileceğiniz en önemli adımlardan biri öncelikli olarak yediğiniz içtiğiniz her şeyi kayıt altına almak, daha sonra da bunlardan yola çıkarak kendi kalori ihtiyacınızı belirleyip yavaş yavaş tükettiğiniz kalorileri azaltmaktır. Her ne kadar bu uzun vadeli bir adım gibi gözükse de aslında sandığnızdan hızlı sonuç verecektir.

uykuya önem verin
Tüyo 3: Stres yapmayın

Stres insan vücudunda “yağ tutma” sürecinin çok daha fazla işlemesine sebebiyet verir. İnsan beyni bilinç altından kişinin tehlikede olduğunu düşünerek zorluklar karşısında yenilen gıdaların yağ olarak depolanmasına sebebiyet verir.

Tüyo 4: Uykunuza önem verin

Uyku düzeninizin iyi olması, gün içindeki kas yapım ve yağ yakım hızınızın çok daha iyi olmasına sebebiyet verecektir. Ayrıca düzenli gece uykusuna önem veren insanların depresyon gibi ruhsal hastalıklara çok daha az yakalanmaları kilo almamaları yönünde büyük bir etkendir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0