Glukozamin Nedir ? Ne işe yarar?

Glukozamin Nedir ? Ne işe yarar?

Kıkırdak dokuda bulunan moleküllerdir. Bu madde kıkırdak yapıyı oluşturur, eksikliğinde kıkırdaklarda erime ve eklem ağrıları görülür. En iyi besinsel kaynağı hayvan kıkırdakları ve kabuklu deniz hayvanlarının kabuklarıdır.  Özellikle kırıkları olan , diz ağrısı çeken hastalar için halk arasında sıkça kemik suyuna çorba tavsiyeleri dolaşır ve bundan fayda görülür. Ancak etki edebilmesi için yüksek miktarda ve düzenli olarak tüketilmesi gerekir bu yüzden de preparatlar tercih edilmelidir.

Kimler kullanmalı, kullanabilir?

Sadece romatizma ya da eklem ağrısı çekenler değil mevcut eklem sağlığını korumak isteyenler de kullanabilir. Çocuk ve yetişkinlerin kullanımı için uygundur.  Ancak gebe ve diyabetli bireyler için önerilmez. Kabuklu deniz ürünü allerjisi olan , insülin ve idrar söktürücü kullananların kullanmamaları gerekir.


Alırken nelere dikkat etmeli ? 


glucosamine Msm ChondroitinGlukozaminin etkisini arttırmak için kondroitin sülfata da ihtiyaç vardır. Mümkünse ürün seçiminde Glukozamin + Kondroitin  kombine ürün tercihi yapın.

Bir de dozaj önemlidir.

Dozu günde 2’ye bölerek yemeklerle birlikte almak gerekir. Yine sülfürün saç, tırnak, kıkırdak sağlığı, diz eklem sıvısına olan katkıları düşünülerek MSM (metilsülfonilmetan)katkısı olan bir ürün de tercih edebilirsiniz. MSM, en yüksek biyoyararlanıma sahip organik bir sülfür kaynağıdır.

SATIN ALMAK İSTİYORUM

yazar olmak

YORUMLAR

WORDPRESS: 0