Gerçek Gücünüzü Keşfedin..

Gerçek Gücünüzü Keşfedin..

Antrenman Öncesi Besin Destekleri İle Gerçek Gücünüzü Keşfedin

Yaptığımız antrenmanın içeriği ne olursa olsun spor salonunda geçirdiğimiz dakikaların bir bedeli vardır. Harcadığımız vakit ve eforun bize geri dönüşünün olmasını bekleriz. Tabi bunun için antrenmanlarımızda maksimum seviyelerimize çıkarak bedenimizin sınırlarını zorlamalıyız ki, karşılığında gelişme gösterebilelim. Her antrenmana çok istekli gidemeyebiliriz; veya bazı antrenmanlarda kendimizi çok güçlü hissetmeyebiliriz. İşte özellikle bu gibi durumlarda pre-workout dediğimiz antrenman öncesi besin desteği ürünlerinin önemi ortaya çıkmakta. Bu ürünler yine besinlerden sağlayabileceğimiz içerikleri ile antrenmanlarımızdan maksimum verimi almamıza yardımcı olur.

 

Öncelikle kısaca bu ürünlerin çalışma mantığını, yani nasıl işe yaradığını anlatalım. Piyasada birçok çeşidi bulunmakla birlikte bu ürünler genel olarak kreatin, arginin ve türevleri, bazı amino asitler, enerji verici maddeler (kafein vb.) ve bir takım vitamin-mineral kombinasyonlarını içerirler. Bu kombinasyonlar vücutta kan damarlarının genişlemesine katkıda bulunarak vazolidasyon dediğimiz olayı sağlar. Bu şekilde damarlarımız kaslarımıza daha fazla besin sağlar ve bunun sonucunda da “pump” diye tabir edilen kas şişkinliği ve güç artışı elde edilir. Bu ürünler bir nevi başlığımızda da belirttiğimiz gibi kendi içimizde bulunan gücü açığa çıkarır da diyebiliriz. Tabi bu döngünün sağlanması için bu ürünler ile birlikte su tüketimi arttırılmalı ve ürünler tok karnına alınmamalıdır. Tercihen büyük bir öğünden yaklaşık 2 saat sonra alınan nitrik oksit ürünleri optimum faydayı sağlayabilir.

Antrenman öncesi ürünleri bazen size güç vererek daha fazla ağırlık kullanmanızı, bazen de setlerinizde daha fazla tekrar yapabilmenizi, bazen de daha az yorgunlukla antrenmanlarınızı bitirmenizi sağlayabilir. Bunlar tamamen sizin antrenman stratejilerinize ve kullandığınız ürüne bağlı olarak değişebilir. Ayrıca bazı ürünler içerdiği termojenik (vücut ısısı arttırıcı) maddeler ile yağ yakımınızı da sağlayabilir.

noxplode2

Tüm bu bilgilerin yanı sıra ürünleri kullanırken çok büyük beklenti içine girmemenizi, ayrıca ürün etiketlerinde belirtilen kullanım dozu önerilerini aşmamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca kullandığınız ürün kafein içeriyor ise gün içersinde mümkün olduğu kadar ekstra kafein alımından kaçınmanız gerekmektedir. Bununla birlikte bu ürünleri kullanırken antrenman şiddetinizin artmasıyla kaslarınız daha fazla yıpranacağından antrenman öncesi ürününüzü BCAA ve/veya Glutamin takviyesi ile kombine etmeniz de olumlu sonuçlar doğurabilir. Hepinize şimdiden bol rekorlu bench press ler… !!

noxpro

Xpro NoxPro : Giriş seviyesi bir ürün diyebiliriz. Sade ama işlevsel içeriği ile dikkat çekiyor. Her servisinde 5 gram Creapure patentli kreatin olması bir avantaj. Creapure patenti saflığı %99,9 oranında tescil edilen ürünlere verilir. İçeriğinde arjinin yanı sıra BCAA ve glutamin de bulunması üründen daha fazla verim almamızı sağlayacaktır. Ayrıca kategorisine göre fiyat avantajını da barındıran bir üründür.

SATIN ALMAK İSTİYORUM

noxplodeBsn N.O.-Xplode : Dünyada ve ülkemizde en çok tanınan ve en eski antrenman öncesi ürün diyebiliriz. No xplode, aslında isim olarak ingilizce “nitric oxide explode” (nitrik oksit patlaması) kısaltılışından ortaya çıkmıştır.  No xplode içerdiği etken maddeleri ile özellikle antrenman esnasında üst düzey bir vazolidasyon (pump hissi) vaat ediyor. No xplode özellikle talebi güç artışı olan kullanıcıların beklentilerini karşılayacaktır.

SATIN ALMAK İSTİYORUM

assaultMusclePharm Assault : Kendi kategorisinde dünyanın en çok satan ürünlerinden biri de Musclepharm markasının üretmiş olduğu Assault ürünüdür. Ürün güç artışı ve enerji artışını beraberinde sağlamakta. Özellikle içeriğindeki etken maddeler sayesinde laktik asit dediğimiz yorgunluğu önleyici özelliği bulunmaktadır. Ürün antrenmanlarınızı daha rahat bitirmenizi ve daha fazla set sayısı çıkarmanızı sağlayabilir. 60 servis versiyonları porsiyon başına fiyat avantajı ile de ön plana çıkmaktadır.

SATIN ALMAK İSTİYORUM

YORUMLAR

WORDPRESS: 0