Eklem Sağlığı ve Glukozamin Kullanımı

Eklem Sağlığı ve Glukozamin Kullanımı

Glukozamin olmazsa olmaz

Glucosamine chondroitin vücudumuzdaki bağ dokularının temel yapı taşıdır ve eklemlerin vazgeçilmez elemanlarıdır.

İçeriğindeki bileşikler Osteoatrit (Dejeneratif eklem rahatsızlığı-Kireçlenme) etkilerini azalttığı ve kıkırdak yapısını güçlendirdiği çeşitli çalışmalarla gösterilmiştir. Glucosamine’in en yaygın formu gulucosamine sülfattır.

 

Günlük yiyeceklerimizde önemli miktarda bulunmaz ve ek gıda olarak karides istiridye gibi kabuklu hayvanların kabuklarından elde edilir. Glucosamine Tırnak, tendon (kasların kemiklere yapışmasını sağlayan yapı), kemik, deri, göz ve eklem bağlarının oluşumunda önemli rol oynar. Glucosamine sülfatın ağrı ve iltihap gidermede standart ağrı kesiciler ve plasebolardan daha iyi sonuç verdiği görülmüştür.

Chondroitin vücutta kartilaj, tendonlar, bağ doku, cilt mukoza dokusu ve gözlerin yapısında çok miktarda bulunur.


xpro_glucosamineGlukozamin Kullanımı ve Yararları

Yapılan araştırmalar sonucunda Chondroitin’in, osteoartritin semptonlarını azalttığı ve ilerleyişini yavaşlattığı veya tersine çevirdiği belirlenmiştir.
Özellikle ergenlerde 30 yaş sonrasında oluşabilecek ya da oluşmaya başlamış kemik erimelerini önlemede / yavaşlatmada ve kıkırdakları güçlendirmede kullanılır.
Yine Damar sertliği olan kişilerde kalp krizini önlemeye yardımcı olduğunu göstermektedir. Böbrek taşlarını düşürmede yardımcı ek besindir. MSM ağırlığının %34 ‘ü kükürttür. Bitki ve hayvanların dokusunda bulunur. Deri, saç, tırnaklar, adeleler ve eklem bağ dokuları için gerekli bir besindir. Hücre sertleşmesini önlemeye yardımcı olur bu sebeple güzellik minerali olarak da anılır. Alerjiler, artrit, romotoitartrit, akne, kanser(meme, kolon), eklem ağrısı, mide yanması, tırnak kırılması, göz sağlığı, böcek sokması, parazitler, akciğer sorunları, sedef, deri, saç, tırnak sorunları, horlama gibi sağlık sorunlarında ek besin olarak kullanılabilinir.
SATIN ALMAK İSTİYORUM

Ağrı kesiciden farkı nedir?

Eklem ve kıkırdak sorunlarında standart ağrı kesici, ilaç tedavisi, acı ve iltihaplanmayı yok eder; ancak gag sentezini ve kıkırdak onarımını önleyerek hastalığın ilerlemesine yol açabilir. Bunun tersine Glucosamine ve Chondroitin ikilisi, Gag oluşumunun temel taşıdır.

MSM’nin etkisi nedir?

MSM (metil sülfonil metan), hayvan kıkırdaklarında, pek çok bitkide en çok da inek sütünde bulunan bir sülfür kaynağıdır. En yüksek biyoyararlanıma sahip organik sülfür kaynağı MSM’dir. MSM eklemlere, kıkırdaklara ve saç gibi katılgan dokulara sülfür girişini destekleyerek bağ doku elastikiyetinin devamlılığına yardımcı olur ve dolayısıyla eklemlerdeki mevcut ağrıların giderilmesine, eklemlerdeki elastikiyetin sağlanmasına doğrudan yardımcı olur.

Ne kadar Kullanmalıyım

Sağlık danışmanınızın önerdiği herhangi bir fizik tedavi programına ek olarak günde 750 mg. Glucosamine, 600 mg. Chondroitin ve 450 mg. MSM almanız temel anlamda eklem ağrıları ve romatizmal sorunlara karşı uzun vadede korunmanızı sağlayacaktır. Bunun dışında eklem sıvısındaki azalmanın yol açtığı çöküşü de büyük oranda azaltacağınız söylenebilir. MSM’si daha yüksek bir ürün tercih etmeniz veya MSM’yi dışarıdan farklı tabletlerle temin etmeniz de mevcut ağrılarınıza karşı korumanızı artıracaktır.

yazar olmak

YORUMLAR

WORDPRESS: 0