Dumbbell Lateral Raise

Dumbbell Lateral Raise

DAMBIL LATERAL KALDIRMA

Süper kahraman ölçülerinde kaslara sahip olmak istiyorsanız doğru biçim önemlidir, aksi takdirde yalnızca sakatlanmayı göze almış olursunuz. Her hareketinizin son setinde yorulmanıza ve kası pompalamanıza yardımcı olması için bir şiddet arttırıcı ekleyin, böylece kasınızın son gücüne ulaştığı noktayı geçebilir ve yanmanın şiddetini arttırabilirsiniz.

Dumbbell Lateral Raise

Şimdi size drop setlerinin ve zorlu tekrarların bir antrenman partnerinin yardımıyla birlikte dahil olduğu bir numara öneriyoruz (hepsini hemen kullanmayın), fakat yaratıcı olabilir ve kası sarsmaya yardımcı olması için diğerlerini kullanabilirsiniz.

Şiddet arttırıcı teknikler en iyi şekilde her bir egzersizin son setinde yapılır çünkü tipik olarak bu teknikler sahip olduğunuz her şeyi vermenizi gerektirir, bu yüzden bu şekilde başka bir set yapmak imkansızdır.

Orta delta kaslarınızı için yaptığınız bu tek eklemli hareket sıklıkla yanlış yapılır, bunun sebebi de genellikle çok fazla ağırlık kullanılmasıdır. Hafifçe eğilmiş pozisyonda dirsekleriniz tüm hareket boyunca kilitli olmalıdır; dirseklerinizi açıp kapatırsanız triseplerinizden yardım alırsınız.

Ayrıca, dizler ve kalçalarla oluşturulan vücut momentumuna da dikkat edin.


 

HEDEF: Orta deltalar

BAŞLANGIÇ: Göğsünüz dışarıda ve omuzlarınız geride olacak şekilde dik durun, sırtınızda doğal bir kavis oluşturun, ayaklarınız denge sağlamak için kalça genişliğinde aralık olsun ve dizlerinizi kilitlemeyin (yani dümdüz tutmayın). Avuçlarınızla kavrayarak bir çift dambılı kollarınızın uzunluğunca yanlarınızda tutun ve dirseklerinizde çok hafif bir bükülme sağlayın. Ağırlıkları uyluklarınızın hemen dışında ve önünde tutun.

HAREKET: Kontrollü bir hareketle ağırlıkları yukarı ve yanlara doğru kaldırın (ve çok hafif ileri doğru), hareket süresince dirseklerinizi yukarıda ve aynı açıyla tuttuğunuzdan emin olun. Avuçlarınız en üstte aşağı bakmalı ve serçe parmaklarınız baş parmaklarınızdan biraz daha yukarıda olmalıdır. Orta deltalar yatay düzlemin üzerinde hala güçlü bir şekilde kasıldıkları için, ağırlıkları omuz seviyesinden iyice yukarı kaldırın. Tamamen kontrollü bir şekilde yavaşça başlangıç pozisyonuna indirin, fakat kollarınız aşağı sarkmadan ve orta deltalardaki gerilim azalmadan önce durun.

İLERİ DESTEK: Final setinizde bir drop setiyle rack’i azaltın. Kasınızın son gücüne eriştiğinizde ağırlığı hemen 2,5-5 kg azaltın ve sete devam edin.  Yeniden kasın gücünü tükettiğinizde yeniden ağırlık azaltın ve gücün bitimine kadar tekrarlara devam edin.

Eski Yazılar

YORUMLAR

WORDPRESS: 0