Daha Hızlı Kilo Vermenin 5 Kuralı!

Daha Hızlı Kilo Vermenin 5 Kuralı!

 

Verilecek birkaç kilo fazlanız var ama bir türlü gitmek bilmiyor mu? Bu ipuçları size yardım edebilir:

1. Yemek Yiyin!

Günlük enerji alımını azaltmak kilo vermenize yardımcı olur ancak enerjisi aşırı derecede kısıtlanmış diyetler metabolizmanızı bazal seviyede çalıştırıp kendini korumaya almasına sebep olur ve kilo verme sürecinizi yavaşlatır. Günlük en az 500 kcal kadar azaltma yaparsanız haftada en az 0.5 kg vermeniz garanti!

2. Hareket Şart

Düzenli fiziksel aktivite metabolizmanızın yüksek bir oranda çalışmasını sağlar. Yağsız vücut kütlenizin artması aynı zamanda kalori yakımınızın daha etkili olacağı anlamına gelir. Fiziksel aktivite için her gün en az 30 dakikanızı ayırmaya çalışın.

3. Yemek İçin ’Gerçek’ Bir Mola Şart

Çalışmalar gösteriyor ki, yemek sırasında telefonla konuşmak , bilgisayar kullanmak , e-postaları cevaplamak ya da televizyon izlemek aşırı yemeye sebep olabiliyor. Kendiniz için mola verin! Huzur içinde ,sakin bir ortamda ya da aile sohbetleri eşliğinde yemeğinizden zevk alın.

4. Sıvı alımını Arttırın

Yetersiz sıvı alımı susuzluk ve yorgunluğa sebep olabilir.  Öncelikli tercihiniz , su ve kalorisiz içeceklerden yana olmalı. Böylece metabolizmanızın çalışması için sıvıyı sağlamış olacaksınız ve kilo vermeniz hızlanacak.

5. Uykunuzu İyi Alın

Yetersiz uyku , iştahı arttıran hormonların yükselmesini tetikleyebilir.  Yorgunken sağlıklı öğün tercihleri yapamanızın daha zor olması ise durumu  iyice kötüleştirecektir. Gece atıştırmalarını önlemek içinse  – ki bu saatlerde besin tüketimi daha hızlı kilo almanıza sebep olur-  mutfağınızın kapısını kapalı tutun ve daha erken yatmaya çalışın.

protein tozu

YORUMLAR

WORDPRESS: 0