Cla Nedir, Ne işe Yarar?

Cla Nedir, Ne işe Yarar?

Bir dizi çalışma, CLA’nın yağsız vücut kütlesini arttırırken, yağ kütlesini düşürdüğünü göstermiştir. Araştırmaların kanıtlandığını ve nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

CLA, doğal olarak oluşan bir yağ asitidir (Et, peynir ve süt ürünleri gibi gıdalarda düşük seviyelerde bulunan iyi bir yağ) Gıda takviyesi olarak CLA günde en az 1.4 ile 3 gram aralığında alınması vücudun yağ kaybını sağlamak için gereklidir. Bununla birlikte, diyetten CLA almak biraz zordur çünkü gıdalarda çok düşük seviyelerde cla bulunur. Bununla birlikte CLA alımı artırılacak ise takviye gıdalardan sağlanabilir.


CLA Nedir ?

CLA, linoleik asidi konjuge linoleik aside (ayçiçeği ve aspir yağında yüksek miktarlarda bulunur ) nazikçe dönüştüren bir prosedür kullanarak, linoleik asitten üretilir. Yağlı asit, zayıf kas kütlesini arttırırken, vücut yağını azaltma konusunda nasıl yardımcı olabilir?

Bir dizi çalışma sayesinde, CLA’nın yağsız vücut kütlesini arttırırken, yağ kütlesini düşürdüğü görülmüştür. 53 normal sağlıklı bireyde günlük 4.2g  etkisini araştıran yeni bir çalışmada, vücut yağında CLA almayan bireylere kıyasla belirgin bir azalma (% 3.8) görülmüştür. Buna ek olarak, obez ve aşırı kilolu popülasyonlardaki bir araştırma, vücut yağında belirgin bir düşüş görmek için 12 haftalık bir süre için en az günlük 3.4 g Cla gerekli olduğunu ortaya koymuştur.


Cla kullanımı ile kesinlikle göz alıcı ve kaslı bir görünüm elde edebilirsiniz. Ağırlık antrenmanı heyecan verici ve ödüllendirici bir süreçtir ve arzulanan sonuçları her geçen gün görmenin gerçekten harika bir his olduğunu söyleyebiliriz.

Bunlara ek olarak, hemen herkese göre uygun bir çözüm vardır. Doğru besin takviyeleri, vücudunuzun normalde ihtiyacı olan tüm besin kaynaklarını alamıyorsanız size yardımcı olacaktır.

Şüphesiz CLA kullanıyorsanız, yağ azaltmada ve yağsız kas kütlesi arttırma çabanızda avantaj elde edersiniz.

SATIN ALMAK İSTİYORUM

YORUMLAR

WORDPRESS: 0