Arnold ile Gıda Takviyeleri Hakkında Röportaj

Arnold ile Gıda Takviyeleri Hakkında Röportaj

Dan Solomon Bodybuilding.com televizyon yayınında Arnold’la bir röportaj yaparak ona Washington’daki beslenme ve takviye endüstrisine olan ilginin nasıl olduğunu sordu. Valinin cevabı şöyle oldu; Washington denedi. Özel ilgiler sebebiyle, tıbbi ürünler Washington’daki kanun adamlarının ve politikacıların gıda takviyeleri ve beslenme piyasasını daima düzenlemeye yönlendirmeye çalışıyor. Ve her beş yılda bir bunun gibi bir hamle görüyorsunuz.” Arnold ekliyor: “Bu tamamen kimin daha ısrarcı olduğu ve sesini daha fazla çıkarabildiğiyle alakalı. Ağlamayan çocuğa meme verilmez. Bu yüzden Senatör McCain’in bu yönde giderek tıbbi ürünlerle aynı eksende olduğunu gördüğümüzde, Amerika’daki beslenme endüstrisi geri adım atmak zorunda kaldı, bu büyük bir başarıydı. Ve şimdi Senatör Hatch geldi ve McCain’le birlikte çalışıyor. Gıda takviyelerini düzenlemek için o tasarıda geri adım atacağını duyurdu. McCain bunu yaptı ve o tasarıyı yeniden yazıp Senatör Hatch ile birlikte çalışacak, bu olağanüstü bir durum. Bu yeni gelişmeden ötürü büyük mutluluk duyuyorum.”

ARNOLD’UN ÇALIŞMA TAKTİKLERİ

DİKEY BACAK UZATMA

Özel olan ancak fazlasıyla göz ardı edilen bacak egzersizlerinden biri dikey bacak presidir. Bir ortaçağ işkence aletine benzeyen bu bacak presi çeşitleri, kalçalarda ve üst quadlarda muazzam bir güç oluşturmanıza olanak verir. Ayrıca sırtın zorlanmasını kısmen ortadan kaldırır ve squatlarda olduğu gibi omuzlarınızda bir barı dengelemenizi gerektirmez. Arnold bacak presleriyle elde ettiğinden daha farklı bir açıyla quadlarını çalıştırmak için ara sıra bu egzersizi uygulamıştır. Eğer başlangıç seviyesindeyseniz, antrenman esnasında plakalar doğrudan üzerinize istiflendiğinden bu makine biraz göz korkutucu olabilir. Harekete hazır olduğunuza ve doğru kalça ve ayak yerleşimini sağladığınıza emin olana kadar hafif ağırlıklarla işe başlayın.

arnoldBacakuzatmaHareketi yapmak için makineye düz şekilde sırtüstü yatın. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak üzerinizdeki plakaya düz olacak şekilde yerleştirin ( ayakkabı kullanmanızı öneririz). Ayaklarınızı tam olarak uzayacak şekilde itin ve makineyi kilitleyin; daha sonra presi yavaş, kontrollü bir hareketle indirin. Dizlerinizi, ayaklarınızı ve omuzlarınızı hizada tutarak dizlerinizi mümkün olduğunca göğsünüze yaklaştırın, Belinizde ciddi bir gerilme hissetmeniz gerekir, ancak kalçalarınızın yastıktan kıvrılmasına izin vermeyin. Dizlerinizi kilitlemeden ağırlığı geriye doğru bastırarak yumuşak bir şekilde yönü ters çevirin. Göz korkması faktörü azaldıktan sonra, yavaş yavaş ağırlık ekleyin ve bu sıra dışı bacak pres makinesinin avantajlarından yararlanın.

 

Arnarnold_aynaold’ın başarı sırrı sürekli olarak hedefler belirlemeye ve bu hedefleri gerçekleştirmeye dayandığı için, elde edilen gelişmeleri aynada düzenli olarak kontrol etmenin gerekli olduğunu düşünüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0