6 Adımda Yaza Formda Girin

6 Adımda Yaza Formda Girin

 • Besin tüketiminizi günlük tutar gibi kaydedin
  Öğününüzün fotoğrafını çekebilir veya not alabilirsiniz. Yapacağınız bu işlem neticesinde hangi öğünde ne kadar yemek yediğinizi ve ne yediğinizi kayıt altına aldığınız için görmüş olacaksınız. Bu sayede hangi besinleri daha fazla tükettiğinizi ve bunu nasıl daha sağlıklı bir alternatifle değiştirebileceğinizi belirleyebilirsiniz.

besin tüketimi

 

 • Yediğiniz besinleri yarıya indirin
  Bir uzmana ihtiyaç duymadan en kolay kilo verme yöntemi yediklerinizi yarıya indirmek olacaktır. Ayrıca disiplinli bir diyete hazırlık süreci öncesinde porsiyon küçültmek iyi bir yöntemdir.

yenilen besinler

 

 • İçtiğiniz su miktarını iki katına çıkarın.
  Birçok insanın atıştırma problemi aslında susuzluk kaynaklıdır. Maalesef Beynimiz acıkmayla susamayı birbirine karıştırabilir. Öncelikle günlük su tüketiminizi ölçün sonra da bunu iki katına çıkarmaya çalışın. Unutmayacağınız tavsiye niteliğinde basit bir yöntem uyanık olduğunuz her saat başı için bir bardak su içmek.

su içmek

 

 • Monotonluktan kurtulun ve normalden daha fazla hareket edin
  Kendinizi monotonluktan kurtarmak için spor salonuna gitmenize gerek yok. Parklarda sabah yürüyüşleri yaparak ve asansör yerine merdivenleri tercih etmek başlangıç için oldukça faydalı ve yararlı olacaktır.
  hareket etmek

 

 • Yeşil çayı sakın unutmayın
  Yapılan çeşitli araştırmalara göre her gün düzenli yeşil çay içen kişilerde ayda yaklaşık 4 cm’ye kadar göbek çevresinde incelme tespit edilmiştir. Püf noktasından sonra daha fazla söze gerek yok sanırım tadını sevmeyenler için ekstra bilgi: beyaz çay da aynı işlevi görüyor.

yeşil çay

 

 • Besin takviyelerinin Önemi
  Özellikle spor yapan bireylerin vücut gelişimi için günlük beslenme planlarına ek olarak alabilecekleri protein tozları günümüzde en popüler ürünlerdir. Günümüz popüler protein tozlarından incelemek için tıklayınız. Yaz aylarına yaklaşırken fazlalıklardan kurtulmak isteyen sporcular ise yağ yakımına yardımcı l-carnitine ürünlerini programlarına dahil edebilirler.

takviye gıdadalar
yazar olmak

YORUMLAR

WORDPRESS: 0